Головна chevron_right Всі статті Битва за поширення інтернету в будь-які куточі Землі - наш час!

Битва за поширення інтернету в будь-які куточі Землі - наш час!

Існує багато статистичних даних, про те що тільки 20% населення Землі мають доступ до відкритому Інтернету, а більше 50% не мають його взагалі. Звичайно ж багато гравців рекламного бізнесу вступили в боротьбу за цей неосвоєний сегмент. У цій статті мова піде про гелеві кулі з безкоштовним Wi-Fi від відомої корпорації добра Google, про дрон Facebook і проект мережі нізкоорбітних супутників з відкритим мовленням Outernet.

Повітряні гелеві кулі

Ми вже всі звикли дивуватися амбітним проектам Google, спорбуємо здивується ще раз або просто порадіти успіхам проекту під назвою Project Loon , завдання якого - забезпечити всі важкодоступні куточки нашої планети високошвидкісним Інтернетом

Повітряні кулі

29 жовтня 2015 компанія анонсувала запуск в стратосферу близько трьохсот куль, наповнених гелієм. Пілотний проект буде локалізірван у віддалених районах Індонезії, де в країні з населенням 250 млн має доступ до глобальної мережі тільки кожен п'ятий, або приблизно 42млн людей. Спільно з місцевими операторами Indosat, Telkomsel і XL Axiata вже наступного року стартує тестування прийому сигналу. Запуск повітряних куль буде здійснено на висоту 20 км. Стандарт передачі даних - 4G LTE.

Повітряні кулі

Які ж підводні камені ? Це насамперед низькі температури порядку - 60 град Цельсія, коли гелій починає розширяться і кулі просто можуть луснути, другий підводний камінь - це управління польотом куль, так як утримати кулі в одному положенні вкрай важко і необхідна підтримка команди управління, щоб не створювати зони перекриття, томущо радіус віщання кожної кулі близько 40км.

Дрони Facebook

31 липня компанія повідомила про готовність дрона Aquila до практичних випробувань, дрон побудували за 14 місяці, розмір крил порівняти з розміром Боїнга, що дорівнює розмаху крил 42 метри, вага дрона 400-450 кілограм, забезпечує таку легкість унікальноя конструкція з вуглецевого волокна , робота апарту повністю буде підживлютися від сонячних батарейок, які розташовані на панелях крил, що може забезпечити час польоту - 3 місяці. Висота, на якій буде парити дрон 20-30 кілометрів, що вищще висоти польотів комерційних літаків і поганої погоди. Кожен дрон буде здатний охопити площу 50 кілометрів.

Цікава сама технологія передачі даних, це лазер, здатний передавати близько 10 гігабіт даних в секунду, технологія розроблена командою - лазерного зв'язку з каліфорнії Connected Lab.

Даний проект націлений на взаємодію дронів з найближчими інтернет провайдерами, що в свою чергу дозволить продавати провайдерам інтернет, орендуючи дрони Facebook.

Безкоштовне мовлення Outernet

Ще один амбіціоднй проект компанії  Outernet покликаний надавати контент користувачам по мережі малоорбітних супутників. Сам супутник важить близько 1,3 кілограм.

Wi-Fi роутер не вимагатиме пароль для підключення. Підключитися можна буде абсолютно безкоштовно з будь-якого Wi-Fi пристрою. 

Сама роздача інтернету транслюватиме вільні новини, інформацію про ціни, ланцюжки блоків Bitcoin, іншу навчальну інформацію і курси, програмне забезпечення, музику, відео, Вікіпедію і так далі. У Outernet створять безкоштовні канали для екстреного зв'язку зі службами порятунку, для координації дій рятувальних команд, буде розроблена і запущена глобальна система оповіщення. Повний двосторонній канал обміну даними в рамках проекту Outernet не буде доступний відразу, але в планах він є. Заробляти можна буде компанії на замовленні контенту під користувача. На січень 2016р. планується вже завершення тестування системи Outernet, але можна вже зараз записуватися до лав бета тестування і подальшого поширення.

01.11.2015

Читайте ще статті

Прив'язка пошти домену до Gmail

У Вас є домен і пошта до нього, але ви любите використовувати поштовий клієнт Gmail, в цій статті відео допоможе Вам зв'язати пошту домену та поштовий сервіс Gmail Читати 13.01.2017

Рейтинг найдорожчих брендів світу

Apple більше не найдорожчий бренд світу - такі підсумки щорічного рейтингу BrandZTM, підсумовані Millward Brown Optimor. Читати 21.05.2014
Всі статті